Wzgórza Stanisława Kozierowskiego

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Osłaniają Międzyzdroje od południowo-wschodniej strony miasta. Stanowią część Wolińskiego Parku Narodowego, a przede wszystkim - idealny punkt widokowy z doskonałą panoramą miejscowości.

Do wzgórz Stanisława Kozierowskiego najprościej dojść kierując się ulicami Kolejową oraz Ustronie Leśne. Prowadzić tam powinna też jedna z bocznych odnóg zielonego szlaku turystycznego. Spacer po lesie wśród dębów i sosen będzie dodatkowym plusem wycieczki.

Wracając do osoby patrona wzgórz - Stanisław Kozierowski był profesorem Uniwersytetu Poznańskiego, duchownym, a przy okazji zapalonym historykiem. Swoje badania poświęcił Pomorzu Zachodniemu oraz Wielkopolsce. Był ważnym członkiem zespołu Komisji dla spraw Przywrócenia Nazw Słowiańskich na Pomorzu. Dzięki jego pracy wiele miejscowości i punktów geograficznych dziś nosi zgodne z historią miano, a nie przetłumaczoną prosto z niemieckiego nazwę.

Mini przewodnik

Wspaniały, leśny punkt widokowy z panoramą na niemal całe Międzyzdroje. Wzgórza Stanisława Kozierowskiego znajdują się w południowo-wschodniej części miejscowości, prowadzi do nich zielony szlak turystyczny. Warto wspomnieć jeszcze o patronie tego zakątka, który aktywnie uczestniczył w pracach Komisji dla spraw Przywrócenia Nazw Słowiańskich na Pomorzu.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja