Międzyzdroje - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Międzyzdroje bez najmniejszych wątpliwości należą do miejsc lubianych przez młodzieżowe kolonie. I niekoniecznie fantastyczne plaże są tego główną przyczyną a rozmaite atrakcje dodatkowe tego bałtyckiego kurortu. Zielone szkoły i inne grupy zorganizowanej młodzieży (aczkolwiek nie tylko młodzieży) przyjeżdżają tutaj już od dawien dawna - choćby dla zagrody żubrów na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Ba, zdarzają się nawet szkolne wycieczki - takie poza sezonem wakacyjnym, przyjeżdżające na wiosnę, kiedy o kąpieli w morzu nawet lepiej nie myśleć. Co więc można tutaj robić w towarzystwie?

Jednym ze znaków rozpoznawczych Międzyzdrojów z całą pewnością jest Aleja Gwiazd. Sławni aktorzy, reżyserzy i inne osobistości związane z filmowym show-biznesem już od 1996 roku. I każda zielona szkoła chętnie wybierze się w miejsce, w którym idole z ekranu zostawili odcisk swojej dłoni. Obowiązkowe w przypadku współczesnych kolonii będzie włożenie ręki w ślad, zrobienie zdjęcia telefonem i udostępnienie go całemu światu przez portale społecznościowe. I tak całą zorganizowaną grupą, dłoń po dłoni - nierzadko z atrakcją poboczną w postaci pytania “A gdzie tę Panią / tego Pana mogliśmy oglądać?”. I wtedy opiekunowie wycieczki szkolnej szukają w pamięci tytułów, a po udzieleniu odpowiedzi młodzież przeczesuje internet w poszukiwaniu zwiastunów, fragmentów etc.

Inną godną polecenia dziecięcym koloniom atrakcją w Międzyzdrojach jest Gabinet Figur Woskowych. W końcu wystarczy tylko odrobina wyobraźni (i nieco więcej dobrej woli), aby cała szkolna wycieczka znalazła się w wyśmienitym towarzystwie światowych gwiazd. Zarówno filmu i estrady, jak też sportu, nauki, sztuki czy polityki. Międzyzdrojskie muzeum posiada ponad setkę postaci - niektóre pod rzeczywistym nazwiskiem, inne w swoich wielkich rolach - z którymi cała grupa zorganizowana może robić tyle zdjęć i selfie, na ile tylko będą mieli ochotę uczestnicy zielonej szkoły.

Wychodząc z Muzeum Figur Woskowych, warto zabrać całą kolonię do znajdującego się po sąsiedzku Planetarium. Nie jest to atrakcja na miarę prawdziwego obserwatorium astronomicznego, a “tylko” wielowymiarowe kino, wzbogacające obraz o multum efektów. Dla szkolnych wycieczek powinno to być szczególnie interesujące, ze względu na mocno edukacyjny charakter tych efektownych pokazów. A swoją drogą: kto powiedział, że zieloną szkołę w Międzyzdrojach trzeba pozbawiać wymiaru dydaktycznego? Grupy zorganizowane mają naturalnie całą salę na wyłączność.

W kwestii rozrywki na wysokim poziomie dla uczestników letnich kolonii i zielonych szkół w pobliżu Międzyzdrojów, zdecydowanym faworytem jest dziwnowski Park Miniatur i Kolejek. Nie są nawet wyjątkową rzadkością opinie, że jest to czołowa atrakcja na całym Pomorzu, nie tylko zachodnim. Siłą przyciągającą do parku w grupach zorganizowanych jest niespotykane połączenie modeli polskich latarni - dużych i szczegółowych - z iście bajkowymi, malutkimi pociągami. Kiedy jedne szkolne wycieczki skupiają się na niezobowiązującej zabawie, inne mogą akcentować edukacyjną stronę Parku Miniatur i Kolejek. Ciekawostki i legendy to całkiem mocna strona tutejszych przewodników.

Dodano: 2017-02-03
Komentarze (0)
Dodaj komentarz