Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Międzyzdrojach

Święta Wielkanocne to szczególny czas - dla osób głęboko wierzących najważniejszy w całym roku. Generalnie przyjęło się w Polsce uważać, iż trzeba je spędzić z rodziną w domu. Warto jednak rozważyć, czy nie przyszedł już najwyższy czas na przełamanie tej rutyny i spędzić najbliższą Wielkanoc nad morzem. Międzyzdroje świetnie się nadają na tego rodzaju świąteczne mini-wakacje.

Wielkanoc w górach

Rozpoznawalny dzięki dorocznemu Festiwalowi Gwiazd kurort na wyspie Wolin, na 2-3 miesiące przed sezonem letnim jest zupełnie innym miejscem niż w jego trakcie. Nie ma mowy o aż tak licznych tłumach, życie miasta toczy się w zdecydowanie spokojniejszym rytmie. Przechadzając się po alejkach, budzących się do życia parkach czy po słynnym molo można się wyciszyć i skupić na najbliższych. Oczywiście spędzając Wielkanoc nad morzem w Międzyzdrojach nie trzeba trudzić się przygotowywaniem świątecznych potraw, sprzątaniem czy innymi wyczerpującymi obowiązkami. Te zadania bierze na siebie personel hoteli, pensjonatów i innych obiektów, które przygotowują się na przyjęcie świątecznych gości.

Niektórym trudno wyobrazić sobie oddanie w cudze ręce organizację wielkanocnego spotkania, ale nie ma co zamartwiać się na zapas. Lepiej skoncentrować się na odpoczynku i relaksie, a Wielkanoc nad morzem w Międzyzdrojach da ku temu mnóstwo dobrych okazji. Od spotkań z wielkimi sławami w Muzeum Figur Woskowych, przez oszałamiające pokazy multimedialne w planetarium, aż po małe i szczegółowe modele europejskich zabytków w Bałtyckim Parku Miniatur.

Wielkanoc nad morzem

Różnych atrakcji w Międzyzdrojach i okolicznych miejscowościach jest znacznie, znacznie więcej. Dzięki temu spędzając Wielkanoc nad morzem nie trzeba się specjalnie zastanawiać, co robić pomiędzy nabożeństwami w kościele a uroczystymi posiłkami. Miłośnicy historii powinni zaplanować sobie parę krótkich wycieczek za miasto. W pobliżu mogą obejrzeć m.in. pozostałości wczesnośredniowiecznego grodziska, Centrum Słowian i Wikingów, drugowojenne bunkry gdzie testowano V-3 czy mieszczące się pod Świnoujściem schrony dla wojskowych dowódców na wypadek agresji ZSRR i “sojuszników” na kraje Europy Zachodniej - Podziemne Miasto.

Wielkanoc w domu, w poszerzonym gronie rodzinnym niewątpliwie pełna jest niezwykłej magii. Jednak świąteczny weekend w Międzyzdrojach nad morzem, również ma sporo sensu. Zwłaszcza, gdy w nawale obowiązków trudno wygospodarować czas na odpowiednio godne przygotowania.

Dodano: 2016-10-12
Komentarze (0)
Dodaj komentarz