Jezioro Czajcze

  • Adres Jezioro Czajcze
    72-513 Wisełka
  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

To drugie co do wielkości jezioro na wyspie Wolin. Jego powierzchnia to 81 ha. Jak wszystkie zbiorniki wodne na tym terenie, tak i Jezioro Czajcze jest dość płytkim akwenem, a jego dno znajduje się poniżej poziomu morza. Usytuowane jest na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego. Jego kształt tworzy wzór podkowy. Jest to efekt przeobrażenia się wyspy w półwysep. Leśny obszar jeszcze 160 lat temu był odcięty od lądu wodą i stanowił schronienie przed najeźdźcami. Do dziś zachowały się fragmenty wałów obronnych.

Jezioro to zachwyca różnorodnością roślinności przybrzeżnej. Gości przywitają też liczne gatunki zwierząt m.in. czaple, łabędzie nieme i gromady kaczek.

Mini przewodnik

Jezioro Czajcze to drugie największe (81 hektarów powierzchni) jezioro na całym Wolinie. Stanowi kryptodepresję, tj. jego dno znajduje się poniżej poziomu morza. Kształt podkowy to efekt naturalnego przekształcenia wyspy z grodziskiem w półwysep. Charakteryzuje się dużą bioróżnorodnością, szczególnie wśród ptaków. Przebywają tu m.in. kaczki, czaple i łabędzie nieme.

Blogi

Jezioro Czajcze warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta Jelenia Góra


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja