Kawcza Góra

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wzniesienie we wschodniej części Międzyzdrojów, do którego prowadzą dwa szlaki - czerwony przez plażę oraz czarny, który biegnie przez szczyty klifu i przybrzeżne lasy Wolińskiego Parku Narodowego. Wierzchołek Kawczej Góry, wznoszący się na 61 m n.p.m., stanowi doskonały punkt widokowy na Bałtyk, uzdrowisko oraz znajdujące się dalej na zachód Świnoujście.

Wejście na Kawczą bezpośrednio z plaży wymaga pokonania dziesiątek, setek drewnianych stopni. Łącznie zakręcające wielokrotnie schody liczą 128,5 metra. W kilku miejscach, między kolejnymi stopniami wydzielono tarasy - bardzo dobre by obejrzeć Zatokę Pomorską z nieco innej perspektywy niż przed chwilą bądź w razie potrzeby odpocząć przez chwilkę.

Dodatkową atrakcją Kawczej Góry są specjalne głazy, pozostawione na pamiątkę przez różne grupy. Dwa - w 1892 i 1992 roku - ustawili leśnicy w trakcie swoich zjazdów, najpierw niemieccy, a wiek później polscy. Dodatkowy obelisk z kamienia ufundował Światowy Związek Kresowych Żołnierzy Armii Krajowej dla swoich członków.

Mini przewodnik

Bodaj najatrakcyjniejszy punkt widokowy w Międzyzdrojach. Do Kawczej Góry (61 m n.p.m.) prowadzą dwie drogi: czarny szlak przez przybrzeżne lasy Wolińskiego Parku Narodowego oraz kręte, drewniane schody bezpośrednio z plaży, liczące bagatela 128,5 m długości. Przepiękne panoramy na Zatokę Pomorską niewątpliwie wynagrodzą cały wysiłek włożony w dotarcie na miejsce.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja