Muzeum Rybołówstwa

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Obiad ze smażoną rybką w roli głównej, powinien stać się inspiracją dla wizyty w Muzeum Rybołówstwa Morskiego znajdującego się w budynku dawnego ratusza, wzniesionego w latach 1805-06, przy czym ażurową wieżyczkę z zegarem dostawiono do niego ponad 30 lat później.

Jedną z najciekawszych, muzealnych wystaw jest ta prezentująca faunę mórz i oceanów. Można na niej zobaczyć spreparowane okazy zamieszkujące zarówno wody Zalewu Szczecińskiego, Morza Bałtyckiego, jak i Antarktykę oraz morza tropikalne, a w akwariach żywe piranie, sumy rekinie czy żółwie słodkowodne. Wystawa etnograficzna „Narzędzia połowowe” zdradza jak niegdyś wyglądało w Świnoujściu jedno z najstarszych zajęć człowieka – rybołówstwo. Panującą niegdyś na świnoujskiej plaży modę można podziwiać na wystawie „100 lat temu na plaży”. W muzeum prezentowane są także wydobyte z dna mórz skamieliny i minerały, narzędzia nawigacyjne oraz eksponaty dotyczące dziejów miasta.

Zbiory muzeum związane są przede wszystkim z życiem codziennym rybaków. Wystawy: Fauna mórz i oceanów, Narzędzia połowowe, Przyrządy nawigacyjne, Sto lat temu na plaży, Okręty wojenne, Historia miasta - Świnoujście miasto na wyspach. Na skwerze obok muzeum, stoi pomnik z wielkimi kotwicami okrętowymi.

Mini przewodnik

Nazwa instytucji może być nieco myląca - eksponaty świnoujskiego muzeum przedstawiają znacznie więcej niż okazy wyławiane z wód całego świata oraz rybackie narzędzia, których szanowani ludzie morza używali na przestrzeni wieków. W XIX-wiecznym budynku (dawnym ratuszu) można podziwiać także m.in. wystawy o okrętach wojennych czy historii Świnoujścia.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja