Oceanarium Międzyzdroje

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Kameralna wystawa przyrodnicza założona w 2002 r., która już na stałe wpisała się w turystyczny krajobraz Międzyzdrojów. Naturalnie oceanarium to morskie mini-zoo, prezentujące niezwykłe bogactwo wodnych form życia z całego świata.

Nikogo nie zdziwi fakt, że w oceanarium w Międzyzdrojach największą atrakcją są egzotyczne gatunki - z kolorowymi rybami z raf koralowych oraz drapieżnymi rekin(k)ami na czele. Swego czasu głośnym wydarzeniem medialnym były narodziny rekina w tutejszym akwarium. Jak twierdzą gospodarze placówki, liczba i różnorodność gatunków zwierząt pozwalają na przeprowadzenie oryginalnych lekcji przyrody, z pewnością o wiele bardziej fascynujących od przesiadywania w klasie. Akwariom z rybami od czasu do czasu towarzyszą wystawy czasowe, np. płazów i gadów.

Oceanarium w Międzyzdrojach zazwyczaj jest otwarte od przełomu marca i kwietnia do końca października.

UWAGA- na maj 2019 planowane jest otwarcie nowego, większego i całorocznego oceanarium. Budowa nowej siedziby, oddalonej od dotychczasowej o ok. 500 metrów w kierunku zachodnim, ruszyła w kwietniu 2018. Nowe oceanarium w Międzyzdrojach ma mieć 2500 m powierzchni wystawowej, 3 piętra z różnymi, stałymi i czasowymi ekspozycjami przyrodniczymi oraz 16-metrowym, przeszklonym “tunelem” pod największym z akwariów.

Cennik

Cennik Oceanarium w Międzyzdrojach - stan na czerwiec 2018:

  • 15 zł bilety ulgowe (dzieci w wieku 2-18 lat oraz emeryci ; dzieci do 2. roku życia wstęp bezpłatny)
  • 20 zł bilety normalne
  • 15 zł/os. bilety dla grup szkolnych - przewodnik bezpłatnie dla grup większych niż 20 osób
Mini przewodnik

Wystawa przyrodnicza z żywymi rekinami, rozmaitymi rybami koralowymi oraz wieloma innymi gatunkami zwierząt z mórz i oceanów z całego świata. Oceanarium w Międzyzdrojach to cokolwiek kameralna wystawa, ale w 2019 ma się przenieść do nowej, zdecydowanie większej siedziby. Największą z planowanych atrakcji będzie 16-metrowy, przeszklony tunel pod akwarium.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja