Park Zdrojowy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Nieopodal mola, widoczny jest z Promenady Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina. Został on założony w połowie XIX w., poniżej poziomu morza. Pośród porastających go rzadkich gatunków drzew, na romantycznych ławeczkach, wsłuchując się w plusk tryskającej z jego fontann wody, można odpocząć od panującego na Promenadzie Gwiazd gwaru.

W usytuowanym w parku budynku z 2 połowy XIX w. mieści się Międzynarodowy Dom Kultury oraz Muzeum Figur Woskowych (ul. Bohaterów Warszawy 20). Budowla do I wojny światowej funkcjonowała jako dom zdrojowy, gdzie mieściły się pokoje dla gości, czytelnia, sala muzyczna i baletowa. Znano ją niemal w całych Niemczech, była więc licznie nawiedzana, zwłaszcza przez przedstawicieli wyższych sfer. W zajmującym ją dziś MDK-u odbywają się imprezy międzynarodowe i ogólnopolskie, takie jak Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej czy Festiwal Gala Gwiazd. Muzeum Figur Woskowych stanowi zaś przystań dla woskowych figur takich sław, jak np. Lola Ferrarri, filmowych bohaterów, np. Kargula i Pawlaka czy bajkowych postaci, np. Gargamela i Shreka, prezentowane są tam także eksponaty związane z filmem, również animowanym.

Naprzeciwko muzeum mieści się amfiteatr, na deskach którego niemal każdego dnia letniego sezonu odbywają się występy artystyczne.

Mini przewodnik

Doskonałe miejsce na spacer i wypoczynek nieopodal Promenady Gwiazd, z którego właściwie wszędzie jest blisko. Szatę roślinną parku stanowią tak typowe, jak i rzadkie gatunki. Centralny punkt stanowi niezwykła fontanna. Tutaj też znajduje się Międzynarodowy Dom Kultury, z siedzibą w XIX-wiecznym budynku. Na patrona tego zakątka wybrano Fryderyka Chopina.

Blogi

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Park Zdrojowy filmowanie Wrocław/

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja