Rezerwat Karsiborskie Paprocie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Drugim z karsiborskich rezerwatów jest rezerwat przyrody „Karsiborskie Paprocie” znajdujący się w Świdnym Lesie. Jego niekwestionowanym królem jest długosz królewski - paproć, od której zarodnionośnych liści przypominających kwiaty mogła wziąć się słowiańska legenda o „kwiecie paproci”.

Rezerwat jest największym skupiskiem tej paproci w Polsce. Jej wysokość sięga tutaj ponad 2 m. 38-hektarową powierzchnię rezerwatu oprócz długosza królewskiego porasta wiciokrzew pomorski oraz storczyki.

Równolegle do Kanału Piastowskiego biegnie ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, która pozwala na podziwianie owych przyrodniczych osobliwości przez wszystkich odwiedzających Świnoujście i jego okolice.

Mini przewodnik

38-hektarowe królestwo roślin. Karsiborski rezerwat powołano z myślą o długoszu królewskim - to ten gatunek stał się dla dawnych Słowian inspiracją do stworzenie legendy o kwiecie paproci. Wszelako występują tutaj również inni przedstawiciele flory, m.in. storczyk i wiciokrzew pomorski. Niedaleko Karsiborskich Paproci biegnie ścieżka przyrodniczo-edukacyjna.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja