Ścieżka historyczno-przyrodnicza Biała Góra

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Szlak o długości ok. 1,3 kilometra, oznaczony kolorem czarnym. Zaczyna się we wschodniej części Międzyzdrojów i poprowadzony jest w przeważającej mierze przez szczyty klifowego wybrzeża. Do niedawna jeszcze był to teren wojskowy - dziś niemal bez problemu dostępny dla turystów.

Miłośników militariów najbardziej powinny zainteresować pozostałości po 17. Baterii Artylerii Stałej, rozlokowanej pod Międzyzdrojami na przełomie lat ‘40 i ‘50 poprzedniego stulecia. Dalej za Białą Górą (68 metrów n.p.m.) funkcjonuje Baza Edukacyjna Wolińskiego Parku Narodowego, przeznaczonej bardziej do badań i naukowych konferencji niż zwiedzania i poszerzania wiedzy przez turystów. Póki co.

Placówka mieści się w budynkach dawnej Szkoły Artylerii Pokładowej Kriegsmarine, która rozpoczęła swoją działalność pod koniec lat ‘30 XX wieku. W tamtym czasie był to nowoczesny, dysponujący najbardziej zaawansowanym technologicznie wyposażeniem kompleks.

Dziś działają tutaj również Terenowa Stacja Hydrogeologiczna Państwowego Instytutu Geologicznego, Stacja Monitoringu Środowiska Przyrodniczego poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz miejscowy oddział Archiwum Państwowego.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja