Za co kochamy Międzyzdroje?

Do Międzyzdrojów turyści jeżdżą chętnie. Miasto to jest jednym z najczęściej wybieranych na wakacje miejsc nad polskim morzem. Liczba zarezerwowanych pobytów stale rośnie a liczba wolnego miejsca na plaży maleje. Za co więc kochamy Międzyzdroje? Co sprawia, że chcemy tu przyjeżdżać?

Przede wszystkim Międzyzdroje kuszą mnogością imprez w sezonie. Wydarzenia kulturalne, warsztaty dla dzieci i dorosłych, turnieje tańca, występy, koncerty no i oczywiście słynny Festiwal Gwiazd! Jest w czym wybierać prawda? Któż nie chciałby zobaczyć na żywo gwiazd Polskiego kina? Sprawdzić czy internet i kolorowe czasopisma nie przekłamują ich szykownego wyglądu. Uczestniczyć po prostu w tym corocznym iście hollywoodzkim wydarzeniu.

Na spacer w Międzyzdrojach warto wybrać się na Aleję gwiazd i dopasować własną dłoń do odcisku dłoni znanego aktora, aktorki czy wokalistów. 

Cenionym miejscem na przechadzkę jest również molo mierzące aż 395 metrów, które jednocześnie pełni rolę przystani morskiej. Spacer w głąb morza Bałtyckiego brzmi naprawdę ciekawie. Czym byłby jednak wyjazd nad morze bez pamiątek! Przy wejściu na molo, na promenadzie znajdziemy stoiska i stragany z najróżniejszymi drobiazgami, które możemy nabyć na pamiątkę dla siebie bądź obdarować nimi kogoś bliskiego. Chyba każdy lubi przywiezione z wyjazdu souveniry, nawet maleńkie.

Atrakcji w Międzyzdrojach również nie brakuje. Papugarnia, Gabinet Figur Woskowych, Oceanarium czy Planetarium to tylko ułamek tego co znajdziemy w tym mieście. Aby starczyło nam czasu na zobaczenie wszystkich, nie wahajmy się zarezerwować długiego pobytu w Międzyzdrojach. Miasto oferuje ogromną bazę noclegową. Hotele, wille, pensjonaty, domki, samodzielne apartamenty… Szeroka gama miejsc noclegowych zaspokoi zachcianki każdego turysty, nawet tego najbardziej wymagającego.

Ścieżki i trasy turystyczne również kuszą. Skorzystać z nich można pieszo, rowerem a nawet samochodem. Aktywny wypoczynek to jest to!

Najbardziej cenioną atrakcją Międzyzdrojów jest oczywiście plaża. Nad morze jedziemy przecież przede wszystkim zażyć morskich i słonecznych kąpieli. Piękne miejsce. Rano cudowne wschody słońca, w dzień kolorowe parawany oraz plażing a wieczorami malownicze zachody słońca. O to właśnie chodzi w urlopie nad Bałtykiem. 

Gdy już zmęczymy się plażowaniem oraz rozrywkami, możemy udać się coś zjeść w lokalnych restauracjach czy knajpkach kuszących zapachami i przytulnym wnętrzem. Zatrzęsienie różnorodnych potraw nasyci każde podniebienie i zgasi pragnienie każdego.

Najedzeni? To teraz czas na relaks. Tutejsze hotele proponują szeroki wachlarz zabiegów odnowy biologicznej. Możemy liczyć na masaże, zabiegi SPA&Wellness oraz baseny czy sauny. Po takim relaksie nie pozostaje nam nic innego jak upiększonym uderzyć do lokalnej dyskoteki czy klubu aby potańczyć i zapomnieć o zmartwieniach życia codziennego. Miasto posiada kilka naprawdę fajnych miejsc w których możemy oddać się rozrywce i trochę poimprezować. 

Międzyzdroje oferują naprawdę wiele dla turystów z Polski i zza granicy. Wiele osób wybiera to miasto jako destynacje swoich wakacji, skuszone licznymi atrakcjami, rozrywkami oraz jedną z najlepszych plaż w Polsce. Międzyzdroje wabią również krajobrazem. Morska bryza i piękne otoczenie potrafi uwieść do tego stopnia, że chcemy wracać po więcej. Miejsca noclegowe na każdą kieszeń i na każde gusta są doceniane przez turystów w każdym wieku. Dlatego właśnie kochamy Międzyzdroje. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. To miasto po prostu czaruje.

Dodano: 2019-09-06 14:42:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz